Včera 16. 9. 2015 byl slavnostně ukončen v historické budově České spořitelny v pražské Rytířské ulici letní akcelerační program pro vítěze Social Impact Award. Ocenění 1 500 EUR a tříměsíční členství v síti Impact Hub získala Kamila Petrovská s projektem Třetí rodič, který podporuje nevlastní rodiče a pomáhá jim v řešení jejich problémů, a sdružení Czechitas, které chce do oblasti IT dostat více žen, pořádá pro ně vzdělávací workshopy a buduje komunitu „holek“ se zájmem o tuto oblast.

Akceleračního programu se účastnilo celkem sedm týmů: Třetí rodič, Dárcovský zip, Sharygator, Grand Garden, JAPŮ, Czechitas a nesoutěžní PrPom. Všechny týmy udělaly během léta se svým projektem obrovský posun, což prokázaly mimo jiné skvěle připravenými 5minutovými prezentacemi během závěrečného večera.

Na pravidelných workshopech se se svými společensky prospěšnými nápady učily experimentovat a hledat pro své projekty nejlepší podobu. Cílem bylo odhalit případná rizika a nedostatky dřív, než do svých projektů vloží spoustu času, energie a peněz. Lektor Jan Veselý je proto během celého léta prováděl metodou „Lean Startup“. Zároveň jim na každém setkání předávali své znalosti odborníci z oblastí, které jsou pro úspěšný rozjezd startupů nezbytné: týmová spolupráce, sales a marketing, finanční a prezentační dovednosti.

Důležitou součástí akceleračního programu byl mentoring, který poskytla poradenská společnost PwC ČR. Každý tým se na začátku léta dal dohromady s jedním mentorem nebo mentorkou, kteří pak pomáhali se směřováním projektu. Navíc daňoví a právní odborníci z PwC ČR radili týmům v odborných otázkách. „Během mentoringu se nám společně podařilo projekt Sharygator posunout a vytvořit funkční marketingový a obchodní plán. Díky tomu si kluci ze Sharygator pozměnili záměr tak, aby si na sebe dokázal vydělat,” říká Ludmila Barborková, konzultanka z PwC ČR, dlouhodobého partnera SIA, který letos do soutěže věnoval téměř 300 hodin odborného poradenství.

Vítězům gratulujeme a všem týmům přejeme, aby je neopustila energie, se kterou se do projektů vrhly, a aby se jim podařilo svých vizí dosáhnout!

Foto ze slavnostního večera naleznete na Facebooku SIA.