Ve čtvrtek 19. 2. 2015 se konal závěrečný Den D Laboratoře Nadace Vodafone. Týmy, porota, mentoři, organizátoři a hosté se společně sešli v nových prostorech společnosti Vodafone ve Stodůlkách, kde proběhlo vyhlášení výsledků akceleračního programu zahájeného v říjnu minulého roku.

Večerní program byl nabitý skvěle připravenými 5minutovými prezentacemi. Nejprve se představily dva hosté, kteří se účastnily prvního běhu laboratoře na přelomu roku 2013 a 2014 a svým posunem inspirovali všechny zúčastněné. Jednalo se o Daniela Nováka s projektem Blindshell a Michala Zwingera s projektem Včelka (Levebee). Následovaly prezentace všech deseti účastníků laboratoře:

Nejlepší projekt vybírala jak porota, ve které zasedla Margareta Křížová (CEAG), Jiří Štěpán (Etnetera), Ondřej Zapletal (Nadace Vodafone) a Pavel Cyprich (Tyinternety.cz), tak týmy. Hlas od poroty v podobě zkumavky (když už je to laboratoř) získal projekt Disway, který byl vyhodnocen jako projekt s největším dopadem a dobrou udržitelností. Týmy hlasovaly tak, že každý tým předal zkumavku jednomu projektu, který si ji podle nich nejvíce zasloužil. Nejvíce zkumavek od týmů získal projekt Dariel. Každá zkumavka představovala 5 000 Kč od Nadace Vodafone.

Celý večer provázela uvolněná atmosféra a výborné jídlo rodiny Štrossových. Organizátoři a zároveň moderátoři Roman Bojko a Honza Veselý zvládli večer na jedničku.

Všem zúčastněným děkujeme!